Bornova sokaklarını kanalizasyon atıkları sardıİzmir’in Bornova ilçesinde kanalizasyon borusunun patlaması sonucu caddeler lağım suları ile doldu. Rögar kapağından gelen atıkları gören Bornovalılar şaşkınlık yaşarken, kokudan etkilenmemek için yoğun çaba sarf etti.

İzmir’de öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı ilçelerden olan Bornova, Küçükpark’ta henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı kanalizasyon borusu patladı. Patlamayla birlikte açılan rögar kapağından çıkan atıklar, Süvari Caddesi’ni boydan boya kaplarken, vatandaşlar neye uğradığını şaşırdı. Kanalizasyondan yayılan atıklar insan ve çevre sağlığı için büyük tehdit oluşturuyor.
Gördükleri manzara sonrası yaşadıkları şaşkınlığı gizlemeyen esnaf ve vatandaşlar, belediye ekiplerini arayarak yardım istedi. Üniversite öğrencilerinin uğrak yerlerinden olan Süvari Caddesi’nden geçen vatandaşlar atıklardan etkilenmemek için yoğun çaba sarf etti.

Esnaf da etkilendi

Süvari Caddesi’nde patlayan kanalizasyon borusu, caddedeki iş yerlerinin içine lağım sularının dolmasına neden oldu. Bir anda bütün caddeyi rögar kapağından boşalan atıkların kapladığını söyleyen Küçükpark esnafı, yaşanan durumdan şikâyetçi. Böyle durumların işlerini doğrudan etkilediğini ifade eden esnaflar, yaşanan durumun en kısa sürede düzelmesini umuyorlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mustafa Kemal Atatürk'ün yabancı gazetelerle yaptığı söyleşiler

Türk eğitim sisteminde 2 eksik: Eğitim ve sistem

Yeni medyada gazeteci kimliği